Odbarvovací prostředky

Rozdíl mezi odbarvením a barvením vlasů spočívá v účinku jednotlivých roztoků na vlasovou strukturu. Praxe ukázala, že nejvhodnější látkou pro odbarvování vlasů jsou peroxidy, především peroxid vodíku, za současného použití amoniaku nebo amonných solí. Je pochopitelné, že proces odbarvování vlasů je provázen fyzikálními i chemickými změnami vlasové struktury, neboť odbarvování je dosti hluboký zásah do stavby vlasů.

Při neodborném odbarvení vlasů si můžete velice vážně ublížit. Přenechte proto odbarvení vlasů profesionálům = kadeřnicím.

 

L´oreal Platinium decolorante melírovací pasta bez amoniaku 500 g

L´oreal Platinium decolorante melírovací...

528 Kč
Skladem
Odbarvovací a melírovací pasta s Nutriceridem a bílým včelím voskem pro všechny techn...

Tak jako při barvení obalujete pigmentová zrnka ve vlasovém kortexu novým barevným odstínem, tak při odbarvení pigmentová zrnka rozpouštíte odbarvovacím roztokem. To je také důvod, proč jednou odbarvené vlasy tak špatně přijímají potenciální barevný roztok. Tam, kde jsou pigmentová zrnka rozpuštěná, nemají molekuly barvy možnost se zachytit. Především si také musíme uvědomit, že tyto změny jsou nevratné, to znamená, že jednou odbarvený vlas již nemůže ztmavnout, neboť se žádný pigment v odbarvené části vlasy nově nevytvoří. Jenom na dorůstajících vlasech můžeme pozorovat rozhraní přirozeně zbarvené a odbarvené části stonku. Opakované nebo dokonce časté odarvování již jednou bělených vlasů prohlubuje nepříznivý účinek lázně a vede ke snadno patrným změnám v jakosti vlasu (matný, lomivý a suchý vlas). Je proto účelné a vhodné odbarvovat pouze nově dorůstající část vlasů a již jednou odbarvenou část vlasu znovu nebělit.