Jedním z úkonů, které kosmetičky převzaly z kadeřnických salonů, je barvení řas a obočí trvalou barvou. Barvu si připravíme vždy přesně podle návodu. Většinou používáme barvy ředěné 3%ním kysličníkem vodíku. V naší nabídce najdete barvy na řasy a obočí od dvou skvělých značek. Rakouské značky RefectoCil a německé značky Binacil od firmy Wimpernwelle. RefectoCil má více propracovaný design i marketing a je o něco málo dražší. Binacil je stejně kvalitní barva na řasy, ale o něco málo levnější. Vyzkoušejte si sama, která značka vám více vyhovuje. V současné době si můžete vybrat nejen z černé a hnědé barvy, ale také z blonďaté nebo grafitové barvy.
Pokud klientka neměla ještě řasy a obočí nabarvené, musíme provést test na citlivost. To znamená, že nepatrné množství rozmíchané barvy naneseme na skryté místo na zadní straně ušního boltce. Klientka, kterou seznámíme s nutností testu, pak musí po 12 až 24 hodinách zaznamenta eventuální reakci (tj. pocit svědění, pálení, popř. zarudnutí), o které nás bude při další návštěvě informovat. V případě, že dojde k reakci (zarudnutí), nesmíme barvení provádět. Barvu aplikujeme na nenalíčené řasy. Nesmí být mastné. Máme-li připravenou rozmíchanou barvu, naneseme lehce mastný krém na dolní víčka a přiložíme pod dolní řasy zvlhčené šablonky. Na horní řasy rozetřeme připravenou barvu pomocí plastové špejličky nebo štetečku. Pak lehkým stiskem špejličky nebo štetčku přitiskneme nabarvené řasy na šablonku. Tím se probarví i dolní řasy.
Při barvení obočí dbáme, abychom nanesli barvu pouze na chloupky, snažíme se přitom zachovat žádaný tvar obočí. Aby nebyl výraz oka příliš tvrdý, necháme působit černou barvu jednu minutu nebo použijeme barvu šedou (s označním grafit) nebo hnědou. V některých kadeřnických salonech používají na barvení obočí stejné barvy jako při barvení vlasů. Docílí tak stejného odstínu vlasů i obočí.